IMEAK Deniz Ticaret Odası' nda yapılacak, Tüm Armatörlere Açık Toplantı Hakk


TAB logoTR.jpg
TÜRK ARMATÖRLER BİRLİĞİ

Sirküler No: 137 - 22/01/2015

Konu : 27 Ocak 2015 Salı Günü IMEAK Deniz Ticaret Odası' nda yapılacak, Tüm Armatörlere Açık Toplantı Hakk,

İlgi :
Türk Armatörler Birliği' nin 22/01/2015 Tarihli Bildirisi İle,

Değerli Armatör Arkadaşım,

27 OCAK 2015 Salı Günü Türk Armatörler Birliği toplantı salonunda yapılması planlanmış ve daha önce sizlere duyurulmuş olan toplantımız, yer sıkıntısı yaşanmaması için DENİZ TİCARET ODASI MECLİS SALONU’na alınmıştır.

Toplantıda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Deniz Ticareti Genel Müdürlüğü’nden Sayın Bülent Sönmez 2015 Yılı Piyasa değerlendirmesi ve Filo yapısı ile ilgili bir sunum ve konuşma yapacaklardır.

20 OCAK 2015 Günü Ankara’da Ulatırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Lütfi Elvan ile TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Rifat Hisarcıkloğlu’nun katılımlarıyla gerçekleştirilen TOBB DENİZ TİCARET ODALARI KONSEY Toplantısında Sayın Bakanımızın Denizcilikle ilgili 2 yeni uygulama kararları konusunda yapmış oldukları açıklamaları sizlerle paylaşacağız.

Bunlardan ilki Türk Tersanelerinin ihraç amaçlı gemi inşa projelerinin teminat sorununa çözüm getirilmesi olup, ikincisi ise KOSTER ARMATÖRLERİ’ni ilgilendiren TÜRK KOSTER FİLOSU’nun yenilenmesi ve HURDA TEŞVİĞİ’nin verilmesi olmuştur. Toplantıda bu konularda açıklamalarda bulunacağız.

Bunların dışında daha evvel sizlere bildirmiş olduğumuz gibi piyasalar, yeni kurallar ve sorunlar başlığında toplantımızı gerçekleştireceğiz.

Türk Armatörler Birliği Yönetim Kurulu olarak, siz armatörlerimizi ve sorunlarınızı dinleyeceğiz ve çözüm önerilerinizi dinleyeceğiz.

Bu toplantıda ortaya çıkan görüşler / tespitler doğrultusunda Yönetim Kurulumuz sorunların çözümüne ilişkin yol haritasını belirleyecektir.

Birliğimize üye olunmasına bakılmaksızın tüm armatör arkadaşlarımızı 27 OCAK 2015 Salı günü saat 14:00 de Yönetim Kurulumuz ile birlikte yapacağımız DENİZ TİCARET ODASI MECLİS SALONU’nda yapılacak toplantıya davet ediyoruz.

Bilgilerinize arz / rica olunur.

Saygılarımızla,
ŞADAN KALKAVAN

Hakanimza (150 x 68).jpg

Türk Armatörler Birliği
Yönetim Kurulu Başkanı